Archief

X-Change Contest Finale

vrijdag 7 januari 2005
Theater van Vlaardingen, Vlaardingen
Entree: 5 euro, reserveren via 010 – 434 05 00
Vrijdag 7 januari 2005
Theater van Vlaardingen
19.30 uur - 01.00 uur

Culture Goes Public
met o.a. Finale X-Posure, Presentatie Photoshoot, diverse optredens, Bata Sabroso (latinpercussion) en
DJ’s Jasper & Max met de Werelddiscoshow.

Kaarten voor € 5,- verkrijgbaar aan de kassa van het Theater van Vlaardingen (di. t/m za. van 12.00 - 16.00 uur). Reserveren en meer informatie via 010 – 434 05 00 of klik hier en bestel ze via internet. (links onderaan klikken op 'Boek deze voorstelling')


Wie is het grootste talent?

De omgeving van Vlaardingen bezit een berg jong talent. Dat werd afgelopen november bewezen tijdens de voorronde van X-Posure. Tien genomineerde acts krijgen op 7 januari de kans hun talent, verbeterd en al, te tonen aan een vol Theater van Vlaardingen en de kritische jury. Zij gaan beide op zoek naar Het Grootste Talent van Vlaardingen.

Het is appels met peren vergelijken. Kan een rapnummer met dansers beter zijn dan een meisje die haar eigen kleren heeft ontworpen en deze middels modellen showt aan het publiek? Of een eigenzinnige zangeres sterker dan een diepzinnige monoloog? “Nee. Dat is onvergelijkbaar. Waar wij op letten is de groei na het winnen van de voorronde, de originaliteit of juist authenciteit, de presentatie en het algemeen aanwezige talent”, zegt organisator Renske Verbeek. De finalisten hebben een professionele coaching gewonnen in hun eigen discipline met de intentie te groeien in hun kunnen.

Winnen winnen winnen
Dertig jongeren uit de omgeving zijn al twee maanden druk aan het repeteren om zowel het publiek als de jury op 7 januari te overtuigen van hun talent. Want beiden hebben een grote stem in het geheel. Er zijn twee grote prijzen te winnen, de juryprijs en de publieksprijs. De winnaars hiervan gaan naar huis met een ontwikkelingsbudget van € 300,- en een contract voor drie betaalde optredens in de omgeving. De tweede en derde juryprijs verlaten het theater met een bedrag van respectievelijk € 200,- en € 100,- op zak, om hun talent verder te ontwikkelen.

Over mogelijke favorieten kan de organisatie nog geen uitspraak doen. “Dat is echt aan de jury en het publiek” vertelt Verbeek. “De tien acts zijn allemaal op hun eigen manier heel bijzonder. Aanvankelijk was ik bang voor een verkapte playbackshow-uitstraling. Maar ik zag direct dat we wat bijzonders in huis hadden! Nu is het aan hen het publiek en de jury volledig in te pakken tijdens de finale.”

Programma
Het finaleprogramma ziet er als volgt uit: Recevoir Doggs (rap), Hivolium (muziek), Joeri van Heijningen (theater), Lithium (muziek), Anne Nobel (muziek), Jessica Borsboom & Denice Rieu (dans), Aleit Veenstra (fashion show), Djintah & Amigo (dans), ReCover (rap) en Malika van Wageningen (dans). De presentatie is in handen de jonge Valida Muratovic.

De finale is een onderdeel van alweer de vierde en laatste Culture Goes Public. Programmeur Frank Tomei is druk bezig er een gevarieerde avond van te maken. “We openen om 19.30 uur op spectaculaire wijze. Na de X-Posure finale wordt het feest doorgezet in de Harmonie. Naast diverse optredens van de andere X-Change activiteiten maakt het jonge publiek kennis met Bata Sabroso. Dat is een bijzondere elfmansformatie die met latinpercussion en Cubaanse folklore het theater laten dansen. Als grote afsluiter zetten DJ’s Jasper en Max het theater op zijn kop.” Speciaal voor deze avond draaien zij de WereldDiscoShow in elkaar. Tussen al de bedrijven door wordt de fotoshoot van Angelique van Woerkom gepresenteerd. Hoogstwaarschijnlijk kan heel jong Vlaardingen zich terug vinden in deze presentatie, want tijdens alle X-Change-activiteiten heeft Angelique de afgelopen jaren foto’s gemaakt van een ieder die aanwezig was.


KOMT DAT ZIEN OP 7 JANUARI!!!

Dit concert vond plaats op 7 januari 2005.

Bekijk aankomende concerten