Pull Out An Eye - S/T
Dat hardcore-punk een internationaal begrip is staat buiten kijf. Hoewel de meeste releases die bij ons ter sprake komen toch uit het 'Westen' komen komt er sporadisch ook wel eens exotische verrassing de redactie verblijden. Nou is Belarus niet de meest exotische bestemming die ik ken, sterker nog, ik zou er niet dood gevonden willen worden, maar het is wel voor het eerst dat we een plaat uit die streek mogen recenseren. De eer is aan Pull Out An Eye met hun titelloze debuutalbum.
Hoewel 'album' misschien een groot woord is met een speeltijd van nog geen twaalf minuten staan er weldegelijk elf songs op dit schijfje. Lekkere thrashy hardcore-punk die al geruime tijd een flinke revival beleefd iets wat ook niet onopgemerkt is gebleven in het oude Rusland. De vaart zit er goed in en de Russische strijdliederen gaan onder andere over anti homo-haat, de constante strijd tussen fascistische skinheads op leven en dood (afsluiter 'Ne Zabudem, Ne Prostim' is opgedragen aan hun vriend Timur die is doodgestoken tijdens een gevecht in St. Petersburg) en de politiek die ondanks de ramp van Chernobyl, waarvan de meeste uitval in Belarus terecht kwam, toch weer een nieuwe centrale willen bouwen. De band heeft genoeg voer en redenen om kwaad te zijn en ondanks dat de gehele plaat in hun eigen moedertaal word ingezongen komt het toch met overtuiging over.
Dit alles zit verpakt in een simpele doch mooie digipak. De band brengt het geheel in eigen beheer uit en nou is Belarus niet bepaald één van de rijkere Europese landen en respecteer daarom het feit dat de band ook veel aandacht heeft geschonken aan de verpakking. De band heeft zowel qua sound als productie die pissed off sound en ondanks dat het bij vlagen misschien wat simpel klinkt kan ik deze eerste plak van de heren uit Belarus zeker waarderen!
EIGEN BEHEER