Drummer Yawp overleden
Onderstaande tekst komt van de website van Yawp:
Erik Jansen is dood (21-06-1967 17-04-2008)
Erik Jansen, drummer voor onder andere Gepopel, Yawp, Funeral Oration en nog meer bands, is in de vroege ochtend van 17 april 2008 overleden. Vrijdag 12 april is Erik door een val van een trap bij hem thuis in coma geraakt. Na 4 dagen vechten voor zijn leven is dan toch een veel te vroeg einde gekomen aan het leven van deze opzienbarende drummer.
Begin jaren 80 maakte Erik zijn debuut als drummer van het west-friese Gepopel. Hiermee speelde hij met Niels (Sack-o-Woes) en Wil (Funeral Oration) hardcore punk. Na het uiteenvallen van Gepopel, richtte Erik, samen met Herry (Deadlock) en Rolf in 1986 de band Yawp op. Erik en Herry hebben deze bezetting tot op de dag van vandaag (22 jaar en 1 maand!) vastgehouden (alleen Rolf is er tijdelijk uit geweest). 22 jaar Yawp leverde 4 albums en 2 singles en een Australische tournee (in 1996) op. Daarnaast heeft Erik nog jarenlang in Funeral Oration gespeeld, met wie hij enkele Amerikaanse en Duitse tournees gedaan en 3 albums opgenomen.
Nadat Erik in 2001 RSI kreeg, waardoor hij een paar jaar niet meer kon drummen, zakte de reputatie van Yawp al snel in. Veel mensen dachten dat we uit elkaar waren. De laatste jaren zijn we hard bezig geweest om Yawp weer op het podium te krijgen. Vooral door het uitblijven van optredens zakte ons podium ervaring snel in elkaar. Een goed voorbeeld hiervan was het matige optreden in de Baarmoeder, welke dus ook meteen Erik zijn allerlaatste optreden was.
Naast zijn muzikale leven was Erik een van mijn beste vrienden. In de bijna 25 jaar dat ik hem kende hebben we enorm veel meegemaakt.
Erik zijn motto was "Leef je leven tot de max!" en dat heeft hij ook gedaan. Hij zei altijd dat wanneer hij zou gaan, hij nergens spijt van zou willen hebben. Dat is hem wel goed gelukt. Zonder te kunnen drummen had het leven voor Erik niet genoeg waarde gehad.
Erik, man, Rust in vrede. Jij wordt nooit vergeten!!! Als vriend, als collega, als mens...
Wij wensen Anouk, Nathalie, Stefan, alle familie en vrienden en ook elkaar heel veel sterkte toe...
Herry
Mensen die het willen kunnen condoleances achter laten in het gastenboek van deze website