De laatste releases van Gan-Shin vielen tegen, ‘Gimmical * I...
De laatste releases van Gan-Shin vielen tegen, ‘Gimmical * Impact!!’ van LM.C was een dieptepunt en zelfs de ‘A Knot Of’ dvd van Dir En Grey viel wat tegen door een gebrek aan volledige nummers. Tot de releases van maart (An Café) en april (Merry, holy shit wat kijk ik hier naar uit!) is de hoop in J-rockend Europa gevestigd op Mix Speakers, Inc. die niet alleen debuteren in Europa met ‘MONSTERS ~ Junkstory In My Pocket ~’ (vanaf nu ‘MONSTERS’), maar ook in eigen land is dit het eerste volledige album van de band.
Uiteraard zijn er voorafgaand van deze plaat wel diverse singels en een mini-album uitgebracht waarvan diverse nummers ook terug te vinden zijn op ‘MONSTERS’. De songtitels, de verschijning van de bandleden en de algehele aankleding van het album geven een horror / fantasy vibe af, echter komt dit op enkele referenties na niet geheel terug in de teksten of de muziek. Want net als de, zo goed als, gehele Gan-Shin stal maakt Mix Speakers, Inc. poppy J-rock die bij vlagen venijnig van zich af weet te bijten, maar waar voornamelijk melodie in zowel zang als muziek centraal staat. Dit word zeker niet slecht gedaan, maar het niveau van collega’s als Dir En Grey, Merry of Girugämesh word niet gehaald. Aan de andere kant staat Mix Speakers, Inc. met zijn oprichting in 2006 nog redelijk in de kinderschoenen dus wie weet wat de toekomst zal brengen.
Al met al levert dit bonte zestal toch een aardig debuut af waarbij je ook nog eens een leuk dvdtje cadeau krijg met video’s van de nummers ‘Innocent World’ en ‘If’. Echter weet ik nu al dat deze plaat zonder genade uit mijn stereotoren zal worden geslagen wanneer op 17-04-2009 (Europese releasedate, in Japan komt deze al op 25-02-2009 uit) ‘Under-World’ van Merry zal verschijnen.
GAN-SHIN RECORDS